Filmy instruktażowe Knauf

  • Klient

    Knauf

  • Data

    2015-2022

KNAUF K4 ŻELOWY

Doskonały do płyt wielkoformatowych. Układamy krok po kroku.

ZADANIE:

prezentacja zalet kleju Knauf na przykładzie wymagającego montażu płyt formatowych.

Żadna instrukcja tekstowa ani obrazkowa nie wyczerpie złożonego tematu tak jak zrobi to film. Trudny temat. Materiał używany na inwestycji jest bardzo drogi. Tutaj nie ma dubli. Wszystko musi być zgrane jak w zegarku. Wszystkie ekipy muszą działać precyzyjnie – zarówno Wykonawcy jak i Filmowcy. Całość kręcona jest z dwóch kamer, przez dwóch operatorów. Odpowiednia konstrukcja przekazu, dobór osób prezentujących, ich wyjaśnienia uzupełniane tekstem pisanym to podstawa. Ale o klasie filmu decydują detale: światło, ujęcia,  estetyka pracy i pomieszczeń. Trzeba zminimalizować długość wypowiedzi, zachowując maksimum treści. Film instruktażowy musi być prosty, krótki i zarazem wyczerpujący – z akcentem na promowany produkt. Nie może pozostawiać wątpliwości i nie pozostawia.

POMIESZCZENIE W POMIESZCZENIU. System CUBO

ZADANIE:

prezentacja narzędzia firmy Knauf do szlifowania płyt gipsowo – kartonowych.

Każdy film można zrobić tak, by oglądało się go przyjemnie, a jasny przekaz zachęcał na poziomie zarówno logiki jak i  podświadomości. Wszystko ma znaczenie: kolorystyka, ruchy osoby prezentującej, głos lektora, estetyka produktu, materiałów i efektów pracy oraz… muzyka. Króluje prostota. Oglądasz i wiesz: że przyrząd jest łatwy w obsłudze i nieodzowny. I właśnie na tę „oczywistość” pracuje nasz zespół.

RNDi4 LABORATORIUM Knauf

Jest moc.

ZADANIE:

film wizerunkowy pokazujący potencjał możliwości badawczych laboratorium RND i4 Knauf.

Profesjonalne operowanie dźwiękiem i obrazem buduje napięcie i oglądasz jak film sensacyjny. Film ma też w sobie nutkę dystansu, którą tak lubimy. Materiał o testowaniu materiałów w fabryce może zapierać dech? Sprawdźmy. Najważniejszym etapem produkcji było zaplanowanie ujęć, przygotowanie ich, aby sprawnie poszły w realizacji. Do nakręcenia materiału filmowego użyliśmy między innymi kamery Phantom, pozwalającej nagrywać obraz z ponad 1000 fps co umożliwia klilkudziesięciokrotne spowolnienie obrazu. Odpowiednia dynamika, montaż, muzyka oraz animacja w postprodukcji, zwieńcza dzieło.

POMIESZCZENIE W POMIESZCZENIU.
System CUBO

Instrukcja budowy nowego pomieszczenia w pomieszczeniu.

ZADANIE:

Do wykonania tego filmu użyliśmy trzech kamer – dwie zainstalowane na statywach, nagrywające cały czas trwania inwestycji, pozwalające pokazać w pigułce zakres prac będący elementem realizacji, ale powtarzalnym, nie zmieniający się merytorycznie oraz najważniejszej – będącej w rękach doświadczonego operatora. Dzięki temu przybliżyliśmy wszystkie niuanse realizacji z różnych perspektyw – zarówno na detalu jak i z szerszego kadru. Cztery pełne dni prac w 8 minut – kompletna instrukcja wykonania „pomieszczenia w pomieszczeniu”, promująca system CUBO wśród branżowców. Wygląda jakby poszło bez wysiłku, i tak było, dzięki starannemu zaplanowaniu całości prac i ekipie fachowców.

Knauf Hydro Flex taras

ZADANIE:

To prosta technologia, aczkolwiek wymaga pracy step-by-step, ściśle zgodnie z wytycznymi. Dzięki temu będziemy mogli przez długie lata cieszyć się tarasem czy balkonem będącym w dobrej kondycji jakościowej. Realizacja takiego filmu trwa dłuższy czas, przez wymagane przerwy technologiczne (czas potrzebny na wyschnięcie poszczególnych warstw). Część informacji warto podać w formie skróconej, bardziej przystępnej dla widza – stąd zastosowanie animacji w tej produkcji, tłumaczące poszczególne etapy. Przekazana wiedza praktyczna musi być wyczerpująca, ale nie przegadana, demonstracje wyraźne i estetyczne. Język klarowny, a całość logiczna, bez wątpliwości.

HYDROIZOLACJA W PRAKTYCE

Instrukcja w formie short

ZADANIE:

stworzyć film pokazujący krok po kroku jak położyć płynną folię izolującą.

Dobry film instruktażowy to istotne narzędzie producenta, wyraz dbałości o użytkownika i promocja produktu – trzeba unaocznić jego nieodzowność  i prostotę aplikacji. Knauf od dawna wie, że w tej kwestii może nam zaufać.

Forma typu short to instrukcja w pigułce czyli skrótowe przedstawienie zagadnienia. Czasami potrzebujemy tylko pobieżnie zapoznać się z technologią, żeby wiedzieć jaki zakres prac jest do wykonania. Określić czy jesteśmy w stanie wykonać „robótkę” we własnym zakresie czy też powinniśmy zwrócić się do fachowca. Czasami to fachowiec zajmujący się zbliżoną tematyką (np. tynkarz) został poproszony o pomoc przy remoncie/wykańczaniu łazienki i chce sobie przypomnieć kolejność prac. Właśnie temu służą shorty – instrukcje filmowe skrócone do minimum.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Trafiłeś tu nie bez powodu. Zadzwoń!
Nie ważne czy organizujesz kampanię, czy potrzebny Ci folder lub animacja, potrafimy słuchać i pomóc w każdej sprawie.